Makine Sanayi

Anasayfa > Sektörler > SEKTÖRLER > Makine Sanayi

Makine Sanayi

Makina sektörü, ekipman ve yedek parçalarının imal edildiği tüm alt sektörlerin tamamını kapsar. Bu sektörün önemli bir özelliği, her aşamada Projelendirme, Mühendislik, Ar-Ge tasarımlarını öngörmesi ve gerçekleştirmesidir. Ülkelerin gelişiminde makine imalat sanayi önemli bir göstergedir.

Makina sektörü, Türkiye’nin ihracatında en büyük 2. sıradaki sektördür. Türk Makinaları, 200’ün üzerinde ülkeye ihraç edilmekte olup Türkiye, Avrupa’nın en büyük 6. makina imalatçısı konumundadır. Rekabetin güçlü olduğu bu dönemde kalite değerlerinin yüksek seviyede olması ayrıştırıcı ve öne çıkarıcı bir özelliktir.

Freedom ERP ile Tüm Süreçler Kontrol Altında

  • ERP sistemi içerisinde tüm süreçlerde kalite değerleri kayıt altına alınabilir, değerlendirilebilir, raporlanabilir.
  • Freedom ERP süreçlerinde üretim, hem proje bazında hem sipariş bazında hem de iş emri bazında izlenebilir.
  • ERP sistem ile üretim sisteminde mühendislik tanımları yapılabilir, teknik resim ve resimler ilişkilendirilebilir.
  • ERP sisteminden toplayacağınız bilgi ile miktar ve süre bazında verimlilik ölçümleri yapılabilir.
  • OEE değerleri hesaplanabilir.

ERP Sisteminde Servis Modülü

Makina üretiminde süreç, üretimin tamamlanıp müşteriye teslim edilmesi ile bitmez. Satış sonrası bakım ve servis de gerekir. Freedom ERP içerisindeki Servis modülü ile hem makina hem işlem (kullanılan malzeme ve yapılan operasyon) bazında izlenebilir. Arızalar ve bakım işlemleri kayıt altına alınabilir.

Freedom ERP Fabrika ve Şirketinizin Her Yerinde Çalışır

Freedom ERP üretim yapan iş merkezinizin yanıbaşından insan kaynakları bölümünüze kadar şirketinizin muhasebe, satış, satınalma, üretim, planlama, bakım, finansman gibi şirketinizin her noktasında hizmet veren modüllere sahiptir.

Sağladığı entegrasyon sayesinde ERP yazılımı ile bütün tekrarlar sona erer. Bilgi kaynağında işlenmeye başlar, herkes tarafından anında paylaşılabilir.

Barkod otomasyonu, tedariknet, web-edi, Oracle, web uygulamaları:
Örneğin barkod otomasyonu, herkesin konuştuğu ve çoğu ERP yazılımının dışarıdan birisinin entegre etmeye çalıştığı bir uygulamadır. Freedom ERP kendi içinde tedarikçinizden başlayıp müşterinizde biten bir barkod otomasyonu projesini yaklaşık 45 ayrı uygulama ile kendi içinde canlandırabilir.

Örneğin:
Müşterilerinizin bilgisayar sistemlerine bağlanıp sipariş alabilme (web-edi veya özel uygulamalar olabilir). Sizin satınalma siparişlerinizi “tedariknet” üzerinden yayınlama Freedom ERP içinde mevcut olan bir yetenektir.

Freedom ERP sadece Oracle veri tabanı ile çalışır. Bu sayede çok sayıda veri tabanının ortak özelliklerini kullanmak için tasarlanmış vasat bir düzen yerine, dünyanın 1 numaralı veri tabanı içine optimize edilmiş bir uygulama sahibi olursunuz. Diğer yandan Oracle teknolojisi sayesinde son derece hızlı ve güvenli web uygulamalarını da gerçekleştiririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir