ERP Yazılımı ve ERP Projesi Nedir?

Money Doesn’t Come Without Guidence ...

Anasayfa > ERP Yazılımı ve ERP Projesi Nedir?

ERP bir yazılımdır. Peki ama “ERP yazılımı sadece bilgisayarınıza kurulacak olan herhangi bir yazılım mıdır?” Sorusunu sormak gerektiren bir yazılımdır.

ERP yazılımı kullanmamız lazım ama neden?

Soruyu şöyle değiştirelim;

Araba kullanmamız lazım ama neden?

Çünkü uzak bir yere yürümeden ve belli bir sürede gitmek için araba gerekli. Belki yükümüz ağır taşıyamıyor olabiliriz de. Ama aslında bir yere belli bir zamanda, belli şartlar altında gidebilmek için araba kullanırız. Esas amaç arabayı kullanmak değildir. Araba bir araçtır amaç değil.

ERP yazılımına dönelim tekrardan.

ERP yazılımı kullanmamız lazım ama neden? Şirket içinde operasyonel hedeflerimizi gerçekleştirmek için. ERP yazılımı bir araçtır amaç değil. Böylece ERP Projesi ortaya çıkar. Çünkü operasyonel hedefleri bir çatı isim altında toplamak gerekir. Çatı ERP Projesi olur.

ERP Projesi ve Gerçek Dünya arasındaki ilişki nedir?

Aslında şirket içinde iyileştirmek istediğiniz operasyonlar vardır, izlenebilirlik gereklidir, standartlaşarak hataları azaltmak gereklidir vb… Kısaca arabaya binip gitmek gibi işletme içinde ERP Projesine başlayıp bir yere gidilmesi gerekir. Giderken ERP yazılımı yolda size eşlik eder.

Diğer bir deyiş ile ERP yazılımı aslında veriyi alır, bilgiye dönüştürür.

Bilgi kendi başına araba gibidir, çalıştırmazsanız öylece durur, işe yaramaz. Çalıştırmanız gerekir.

Yani ERP Projesi hedefleriniz doğrultusunda, ERP yazılımınızdaki bilgiyi kullanarak bir yere gitmeye başlarsınız.

ERP Projeleri için örnek operasyonel hedefler,

ERP Projesi ile stok devir hızımı artırmak istiyorum,

ERP yazılımı ile üretimi izlenebilir yapmak istiyorum,

ERP Projesi ile şirket içi toplantılarımı azaltmak istiyorum,

ERP projesi ile stok kayıt doğruluğumu arttırmak istiyorum vb…

Hedefler ERP Projesi için tanımlanmış olmalıdır. Böylece ERP yazılımı yetenekleri kullanılmış olur.

ERP yazılımı sadece bir yazılım projesi olarak görülmemesi gerekir. ERP yazılımı kullanmanın sonucunda eskiden yapmadığınız bir şeyi yapıyor olmalısınız veya daha iyileştirmiş olmalısınız.

Neden Freedom ERP?

Freedom ERP’nin Odak Noktası, ERP Projelerinde Freedom ERP işletmenin hedeflerini merkeze alır. ERP projelerini yazılım projesi olmasının ötesine taşırız. Esas olarak işletmelerin ihtiyacı da budur.

Freedom ERP’nin Rakiplerine Göre Benzersiz Özelliklere Sahiptir, maliyetlendirme ve üretim bölümüdür. Bu sebeple müşterilerimizin de çoğu kıymetli hammaddeye sahip sanayi şirketleridir. Freedom ERP ile iş süreçlerini tam takip eder ve gerçek kesin maliyetlendirme yaparsınız.

Freedom ERP Projenizi Hızlı Bitirir, ERP projeleri uzun olması ile ünlüdür. Freedom ERP de bu sorunu çözmek için yazılım ve danışman kadrosunun özel bir yapısı vardır.

1-) ERP yazılımımızın esnek yapısı, hızlı kurulmasına ve tüm değişikliklere olabilecek en kısa sürede tepki vermesini sağlar.

2-) ERP danışmanlarımızın hepsi en az 10 yıl tecrübeli kişilerdir. Bu sayede geçmişten gelen birçok ERP projesi tecrübesi ile projenize yön verir ve kararsız kaldığınız durumda hızlı çözüme kavuştururuz.

Çok Farklı Sektörlerin Tecrübesi, Freedom ERP, otomotiv yan sanayi, demir çelik, kalıp sanayi, makine sanayi, kablo, beyaz eşya yan sanayi, ambalaj, ilaç, inşaat, gıda, elektronik gibi birçok sektörde farklı kollarda çalışmaktadır. İşletmeniz için ERP Projelerinde tüm bu deneyime sahip kişiler gerekli noktalarda projeye dahil olur.

Freedom ERP esnek ve akılcı çözümleri ile sanayi dünyasında ilerlemektedir. ERP Projeleri hakkında bilgi almak için hemen arayın 0 216 360 65 60 (PBX)