ERP Nedir? Yazılım mı – Entegrasyon mu?

Money Doesn’t Come Without Guidence ...

Anasayfa > ERP Nedir? Yazılım mı – Entegrasyon mu?

ERP Nedir?

– Enterprise Resources Planning (ERP) kelimesi dilimize Kurumsal Kaynak Planlaması olarak çevrilmiştir.

ERP Nedir ? – Yazılım mıdır Entegrasyon mudur?

ERP’nin E harfini temsil eden kelime “Enterprise”, tanımlanmış bir misyonu olan girişim olarak tanımlanabilir. Doğal olarak bir şirket, yatırım veya herhangi bir işi yapmak üzere oluşturulmuş organizasyon bu tanıma girebilir.

ERP nedir sorusunun cevabı aslında… “Enterprise” olarak tanımlanan şirket veya organizasyonun kendi tecrübe ve bilgisinin bir avantaja dönüştürülebilmesi için gereken tanımlama, standartlaşma ve organizasyonu sağlayan yazılım ve entegrasyon alt yapısıdır.

Ancak ERP ile veya ERP yazılımı dışındaki konuların entegrasyonunu sağlamak söylendiği kadar kolay gerçekleşmez, sistem içinde yer alan herkesin doğru zamanda doğru bilgiyi aktarması başlangıçta pek mümkün olmaz; bu noktada Freedom ERP sisteminin en iyi yanlarından biri size yardımcı olacak olmasıdır.

ERP, şirketinizi şeffaflaştırır. Şeffaflık sayesinde aksilikler çok çabuk ortaya çıkar ve üzerinden fazla zaman geçmeden düzeltilmesi sağlanmış olur. Freedom ERP’nin hızlı kurulumu ve hayata geçmesi de ERP yazılımını günlük iş hayatınıza adapte etmenizi kolaylaştırır.

Not : ERP, bu tanımı itibarı ile bir yöntem değildir; dolayısı ile yöntem kategorisinde bulunan MRP ve MRP-II ile kıyaslanmamalıdır. ERP entegrasyonu içinde MRP, MRP-II gibi bir çok yöntem kullanılıyor veya kullanılmıyor olabilir.

Bir firma ERP Nedir sorusunu sormaya başladıysa anlatılanda olduğu gibi kendi tecrübe ve bilgini bir avantaja dönüştürmek istediğini göstermiştir. Temel Teknoloji olarak Freedom ERP yazılımımızla hizmet verdiğimiz 165 firmada olduğu gibi sizin en büyük çözüm ortağınız olmayı ve hedefinize ulaşmanızı sağlamak istiyoruz. Freedom ERP hakkında bilgi almak için buraya bize ulaşmak için ise buraya tıklayınız.

Freedom ERP Yazılımı içinde yer alan modüller için link’i tıklayınız…  (F2)

Erp Konusunda daha çok bilgi için diğer yazılarımızı görüntüleyin… (ERP NEDİR ana başlığına link)


Kaynakça

*www.cengizpak.com.tr / Cengiz PAK’a ait web sitesinden alıntılanmıştır.