Plastik Enjeksiyon

Anasayfa > Sektörler > SEKTÖRLER > Plastik Enjeksiyon

Plastik Enjeksiyon

Plastik Enjeksiyon, plastik hammaddenin sıcaklık ile eritilerek bir kalıp içerisine enjekte edilip şekillendirilmesi ve soğutularak çıkarılmasını içeren bir imalat yöntemidir. Bu yöntem ile çok küçük ebatlı bağlantı parçalarından (vida, klips, vs…) boru, dirsek gibi parçalara, mutfak ve banyo eşyalarından bahçe eşyalarına, otomotiv ve beyaz eşya parçalarından ambalaj malzemelerine kadar birçok parça üretilir.

Plasik Enjeksiyon Dünyasında Freedom ERP Kalıp Yönetimi

Kalıp ünitesi plastik enjeksiyon üretiminin önemli bir parçasıdır. Freedom ERP’nin Kalıp Yönetimi yazılımı ile kalıplarınızın sicil kartlarını kolaylıkla oluşturacak ve normal bakım periyodu baskı hedefi, göz sayısı, çevrim süresi, kime ait olduğu, resim vs… gibi teknik detaylar, işlenen parçalar, kullanıldığı iş emirleri, kimin kullandığı ve kaç baskı yaptığı, planlanan ve gerçekleştirilen bakım işlemleri ve maliyetlerini izleyebileceksiniz.

“Kalıp Yönetim yazılımı sayesinde hem operasyonel iyileştirme hem de geriye izlenebilirlik çalışmanızda önemli adımlar atabilirsiniz.”

Freedom Kalıp Yönetiminin ana merkezi Kalıp Sicil Kartı’ dır.
Kalıp ile ilgili her parametre, resim, bilgi dosyası bu bölümde kolayca tanımlanır.
Kalıp Sicil Kartı, tanımlamanın yanı sıra bir çok sonucun kolayca raporlandığı, görüntülendiği bir uygulamadır.

Freedom Kalıp Yönetimi içinde Kalıp Sicil Kartı tanımlanan kalıplarınız ile onların kullanılacağı operasyonlar arasında kolayca köprü kurulur. Bu sayede hem iş emri başlamadan önce kullanılacak kalıbın “bakım zamanı gelip gelmediği” hem de üretim sonrasında kaç adet baskı yaptığı ve üretim sonuçları izlenmektedir.

ERP Kalıp Takibi ile Kalıplarınızın bakım zamanını hiç unutmayacaksınız

Kalıplarınızın bakım zamanı geldiğinde artık size hatırlatacak bir ERP yazılımınız var.                                  ERP yazılımı içinde unutmamanız için 3 farklı yol kullanıyoruz.

1. ERP raporları ile “baskı ömrü azalanlar” raporu alabilirsiniz

2. ERP yazılımından iş emri açarken sizi kalan baskı ömrü hakkında uyarıyoruz

3. ERP Kalıp programına girdiğinizde otomatik olarak zamanı gelenleri size hatırlatıyoruz

Kalıplarınızın üretimini ve maliyetini Freedom ERP içinde izleyebilirsiniz… Kalıp maliyeti ile basit bir parçanın maliyetinin hesaplanması farklıdır, süreçler daha uzun, aşamalar daha çok izlenmeye muhtaçtır. Freedom ERP Kalıp Yönetiminin üretim modülü kalıbınızın üretim aşamalarını gün – saat – operatör eksenlerinde izleyebilir, maliyetlendirebilir.

Bu sayede planlanan ile gerçekleşen arasında bulunan süre, malzeme ve maliyet farkları oluştukça önünüze gelir … Olup bittikten sonra çok geç, Freedom ERP Kalıp Yönetimi ile anı anına izleyebilirsiniz.

Freedom ERP ile Uçtan Uça Entegrasyon

Freedom ERP, üretim yapan iş merkezlerinizden – insan kaynakları bölümünüze kadar şirketinizin muhasebe, satış, satınalma, üretim, planlama, bakım, finansman gibi her noktasında hizmet veren modüllere sahiptir.

ERP yazılımı ile entegrasyon sayesinde tüm bölümler bir birine bağlanır ve bilgi tekrarları sona erer. Bilgi kaynağında işlenmeye başlar. Herkes tarafından izlenilebilir ve şeffaf bir bilgi sistemi oluşturulmuş olur.

Sektörel Deneyimi Olan ve Sizi Anlayan
Danışmanlar ile Proje Yönetiriz

Bizim danışmanlarımız okuldan çıkıp hayatlarının ilk işini yapan kişiler değildir. Aksine yıllarca sanayi şirketlerinde çalışmış ve ERP projeleri içinde yer almış insanlardır. Büyük ihtimalle sizin firmanızda yaşanan ve yaşanacak ERP proje konularını geçmişte 1’den fazla kez görmüş, yaşamış ve çözmüşlerdir.

Aynı zamanda danışmanlarımızın arkasında kavramsal bütünlük için geri dönüp danışabilecekleri ikinci bir grup daha vardır. Bu sayede hem yöntemler ve teoriler hem de uygulama alanında işini bilen uzmanlar ile ERP projeniz ilerler.