Beyaz Eşya Yan Sanayi

Anasayfa > Sektörler > SEKTÖRLER > Beyaz Eşya Yan Sanayi

Freedom ERP Beyaz Eşya Yan Sanayi Uygulamaları

Beyaz Eşya Üreticilerine yan sanayi olarak çalışan bu grubun içerisinde plastik enjeksiyondan metale, kablodan elektroniğe birçok üretim dalı yer almaktadır. Bu sektörün en önemli özelliği de diğer yan sanayiler gibi ana sanayilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda üretimlerini şekillendirmek zorunda olmasıdır.

Ana Sanayi her zaman kendi süreçlerini kesintisiz sürdürmek, verimliliği arttırıcı faaliyetleri desteklemek, müşteri memnuniyetini arttırıcı sistemleri geliştirmek ve maliyetleri düşürmek üzere planlar geliştirir.          Bu planlar çerçevesinde oluşturduğu iş süreçlerini aynen yan sanayilerine de aktarmak ister ve geri bildirimleri de bu düzen içerisinde almak ister.

İşte tam bu noktada yan sanayiler sistemlerini dinamik, esnek, verimli ve hızlı tutmak zorundadır.      Freedom ERP esnek ve kolay kullanım yapısı, geriye izlenebilirlik, verimlilik, maliyetlendirme gibi konulardaki etkin ve hassas çözümleri ile ana sanayilerin tüm isteklerini en hızlı ve pratik şekilde                 yerine getirebilmektedir.

Freedom ERP içerisinde Tedarikçi Değerlendirme Raporları, Stok Yönetimi (lot/seri/varyant gibi detaylarda izleme), MRP hesaplama, Tezgah/Operasyon izleme, Kapasite kullanımları, Planlanan-Gerçekleşen-Standart sapmaları, Maliyetlendirme ve Karlılık Analizleri gibi özellikler ile hem üretici firmaların tüm iş akışları kayıt altına alınarak değerlendirilebilir hem de ana sanayilerin tüm istekleri kolaylıkla yerine getirilebilir.

Freedom ERP ile Kendi Uygulamana Odaklan

Freedom ERP kullanıcıları içerisinde önemli bir yer tutan Beyaz Eşya Yan Sanayi müşterilerimiz tüm iş akışlarını izleyebilmekte, Ana Sanayilerin tüm isteklerini yerine getirebilmekte ve tüm denetimlerini      başarı ile geçebilmektedir.

Her Ana Sanayi kendi bilgisayar sisteminin özelliklerine göre sipariş ve etiket bilgileri üretip bir birinden farklı format ve standartlarda Yan Sanayi firmaları için yayınlamakta ve yine kendi sisteminin özelliklerine göre etiket, elektronik irsaliye, elektronik fatura, lojistik firma bağlantısı gibi entegrasyonun gerçekleştirilmesini talep etmektedir.

Freedom ERP sistemi tüm Ana Sanayi ve First Tier firması ile bu entegrasyonu sağlamakla birlikte değişiklik veya yeni eklenen talepleri de izlemektedir.

Freedom ERP Nasıl Çalışıyor

Freedom ERP 4 temel fonksiyonu sağlar:

1. Ana Sanayi firmalarının yayınladığı bilgileri alır, açık veri tabanı içinde biriktirir.

2. Ana Sanayi firmalarının elektronik olarak talep ettiği bilgileri yayınlar ve gönderir.

3. Ana Sanayi firmalarının sizden istediği etiketlemeyi gerçekleştirir, formatlar Freedom ERP içinde hazırdır.

4. ERP sistemi ile entegrasyon sağlar.

ERP Yazılımı çok kısa sürede devreye girer

Freedom ERP Yan Sanayi Veri Aktarım Yazılımı yıllardır kullanılmakta ve her gün geliştirilmekte olan bir yazılımdır. Sisteminize kuruluşu 1-2 saat içinde gerçekleştirilebilir ve ilk sonuçları da 1 gün içinde verebilir.

Örneğin; ilk Ana Sanayi siparişini okumanız birinci gün gerçekleşebilir, muhtemelen ertesi gün ilk etiketlerinizi basabilir veya elektronik irsaliyenizi gönderebilecek noktaya gelmiş olursunuz.

Aşağıda görebileceğiniz gibi yazılım, sipariş alma- etiketleme – elektronik irsaliye / fatura şeklinde kullanılabileceği gibi üretim veya stok veri tabanından elde edilebilecek OEE analizi veya DOCK-TO-DOCK uygulamalarına kadar genişleyebilmektedir. Doğal olarak bu tür sonuçları elde etmeniz biraz daha fazla zaman ister.

Niçin Freedom ERP kullanmalısınız ?

Freedom ERP yazılımının bugünkü halini alması yılların ve sayısız projenin birikimi, içinde değişik firmaların uygulaması var ve yeni bir ana sanayi uygulaması ortaya çıktığında hemen ekliyoruz.

Bu sistemin alternatifi yazılım bölümünüzün yazması veya çalıştığınız yazılım şirketinden bunu talep etmeniz. Elbette ki her iki seçenek de sizin için geçerli ancak dikkat ederseniz Freedom ERP içinde zaten her şey hazır.

Sektörel Deneyimi Olan ve Sizi Anlayan Danışmanlar ile Proje Yönetiriz

Bizim danışmanlarımız okuldan çıkıp hayatlarının ilk işini yapan kişiler değildir. Aksine yıllarca sanayi şirketlerinde çalışmış ve ERP projeleri içinde yer almış insanlardır. Büyük ihtimalle sizin firmanızda yaşanan ve yaşanacak ERP proje konularını geçmişte 1’den fazla kez görmüş, yaşamış ve çözmüşlerdir.

Aynı zamanda danışmanlarımızın arkasında kavramsal bütünlük için geri dönüp danışabilecekleri ikinci bir grup daha vardır. Bu sayede hem yöntemler ve teoriler hem de uygulama alanında işini bilen uzmanlar ile ERP projeniz ilerler.

Freedom ERP Sisteminin Beyaz Eşya Uygulama Listesi

 • 6 Aylık Kesin ve Öngörü Siparişlerinin ERP sistemine aktarımı
 • KANBAN Sipariş Alımı
 • Büyük ve Küçük Formatta Sevkiyat Etiketlerinin basılması
 • Elektronik İrsaliye Dosyasının Hazırlanması (Tofaş Tedarikçi Programı İçin)
 • Elektronik Fatura Gönderimi
 • Kesin ve Öngörü siparişlerden malzeme ve kapasite planlarının hesaplanması
 • CEVA Entegrasyonu, sevkiyat listesi ile planın kıyaslanabilmesi
 • Etiketleme ve Otomatik ASN Gönderimi
 • DOCK-To-DOCK Ürün ve Malzeme Raporları
 • Elektronik Cari Hesap Mutabakat Gönderimi
 • BSH
 • BSH DELFOR EDI Sipariş Alımı
 • ARÇELİK
 • ARÇELİK ASRS Takibi
 • ARÇELİK Siparişlerinin Okunması ve ERP sistemine aktarılması
 • ARÇELİK – LG Siparişlerinin Okunması ve ERP sistemine aktarılması
 • TEMSA
 • Sevkiyat Etiketlerinin ERP sisteminden elde edilmesi

* Bu sayfada adı geçen firmalar ve markalar ile Temel Teknoloji arasında bir ilişki yoktur, sadece ilgili firmaların bilgisayar ortamında yayınladıkları veya aldıkları bilgi seti yazılımlarımız tarafından tanınmakta ve kullanılabilmektedir.